Program  „Przywództwo – poziom wyżej” to nowe przedsięwzięcie Instytutu Wolności skoncentrowane wokół kluczowych dla rozwoju Polski obszarów tematycznych, tj.

 

- bezpieczeństwo,

- relacje międzypaństwowe,

- ekspansja zagraniczna,

- budowanie długofalowej strategii

- proces legislacyjny. 

 

Realizowane dotąd przez Szkołę Przywództwa bloki tematyczne: Przywództwo, Polityka, Gospodarka zostaną, w ramach nowego przedsięwzięcia, rozszerzone i pogłębione – poświęcimy im więcej czasu i skupimy się na konkretnych studiach przypadków, które wymiernie zwiększą skuteczność działań uczestników w ich codziennej pracy i aktywności.

Zarówno działania, jak i cele programu adresowane są do 40 osób, które planują albo już aktywnie uczestniczą w życiu publicznym, zwłaszcza w obszarze polityczno-gospodarczym.

Zaproponowane w kursie sesje warsztatowe będą prowadzone przez najwyższej klasy ekspertów współpracujących z Instytutem, którzy specjalizują się w takich dziedzinach, jak: przywództwo, nauka, biznes, polityka krajowa i międzynarodowa, media, samorząd i in.

W dobie natychmiastowego dostępu do informacji nie wystarczy już, że ekspert jest specjalistą w swojej dziedzinie. Istotna jest forma przekazu.

Ważne jest także, żeby eksperci byli zdolni do pracy w grupie, czy zarządzania własnymi zespołami badawczymi. Dlatego w programie nie zabraknie także zajęć poświęconych rozwijaniu kompetencji miękkich, takich jak zarządzanie: sobą, zespołem, celami, zmianą; komunikacja medialna, wystąpienia publiczne, negocjacje, wywieranie wpływu etc.

Uczestnicy programu przyjrzą się także bliżej zagadnieniom z polityki krajowej i międzynarodowej. Spotkania z politykami i ekspertami z kraju i zagranicy będą inspiracją do budowania własnych strategii i ekspertyz, jak również będą stanowić kanwę do przygotowania rekomendacji budowania współpracy pomiędzy biznesem, nauką, NGO i środowiskami politycznymi.

Poruszymy tematy związane z gospodarką, małą i średnią przedsiębiorczością oraz geoekonomią.

Oprócz stałych elementów programu, jak wyjazdy zagraniczne, warsztaty strategiczne czy redakcja Biuletynu Instytutu Wolności, chcemy wyjść naprzeciw realnym potrzebom uczestników i, w trakcie dwóch lat realizacji programu, razem z nimi współtworzyć program kursu.


 Warsztaty będą mieć dwojaki charakter. W każdym miesiącu odbywać się będą od jednego do dwóch spotkań w formie:

- sesji popołudniowych, przypadających w jeden lub dwa czwartki w miesiącu, w godz. 17:30-19:45,

- sesji całodniowych, realizowanych w jedną lub dwie soboty w miesiącu, w godz.: 10:00-17:00.


Udział w programie jest bezpłatny.


 Dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej nt. programu, zaplanowano trzy spotkania informacyjne*, które odbędą się:

  1. 05.01.2018 – godz.: 17:30-19:00,

  2. 08.01.2018 – godz.: 17:00-18:30,

  3. 09.01.2018 – godz: 17:00-18:30.

Informacje można również uzyskać pod nr tel.: 502 745 722, od poniedziałku do piątku, w godz.: 10:30 – 15:00.

*Udział w spotkaniu informacyjnym wymaga wcześniejszego zgłoszenia telefonicznego lub mailowego, co najmniej 2 dni przed datą spotkania.

Zapraszam do wzięcia udziału w prowadzonej właśnie rekrutacji. Termin nadsyłania zgłoszeń, w ramach I etapu rekrutacji upływa 15.01.2018 r.

Magda Doliwa-Górska

Koordynator programu


Przejdź, by wypełnić formularz rekrutacyjny 

 

Ps. Poświęć 3 minuty i zobacz prezentację programu

Partnerzy Szkoły Przywództwa 2018

 

Partner wspierający

Partner