O tym, że polskie życie publiczne potrzebuje zmiany pokoleniowej, mówi się od lat. Należy jednak przyznać, że nie chodzi wyłącznie o wprowadzenie do polityki, mediów czy biznesu nowych twarzy. Jeśli chcemy wykorzystać nadchodzące wyzwania z korzyścią dla Polski, do elit musi zostać wprowadzona nowa jakość. Potrzebne są do tego osoby myślące w nowoczesny sposób, wyprzedzające swoje czasy.

 

Czym powinni się kierować, jakie kompetencje powinni mieć nowi polscy liderzy? Pytanie to postanowiliśmy zadać absolwentom III edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności – młodym ekspertom z różnorodnym doświadczeniem z wielu dziedzin życia społecznego. To osoby dysponujące najświeższym spojrzeniem, dostrzegający zmiany zachodzące we współczesnym świecie, ale także praktycy, którzy spotykają się z problemem przywództwa w swojej codziennej działalności. Wierzymy, że to oni są w stanie dać nam najbardziej trafną odpowiedź na pytanie, jakich elit potrzebuje dziś Polska.


 

Agata Wittchen-Barełkowska, Redefinicja przywództwa

Spokój przywódców jest spokojem ludzi, którzy wiedzą, że można się mylić, a mimo tego (albo właśnie dzięki temu!) zajść daleko.


Agnieszka Laskowska, Kto decyduje o twoim życiu?

Niechęć społeczna wobec polityków oraz niskie zarobki  wśród urzędników nie zachęcają wykształconych ludzi do podejmowania się tej roli.


Rafał Kędzior, Dobre przywództwo w polityce

Dobrzy przywódcy polityczni nie obawiają się wchodzić w dialog z obywatelami, potrafią komunikować się z nimi, słuchać ich oraz budować z nimi relacje.


Joanna Świątek, Czy bycie efektywnym liderem jest predyspozycją czy wyborem?

Ostatnie lata pokazały, że na arenie międzynarodowej zaistnieli ci liderzy, którzy przewidzieli i zareagowali w odpowiedni sposób na globalne zmiany. 


Pobierz całość Biuletynu Instytutu Wolności: "Przywództwo dla Polski XXI wieku. Jacy powinni być nasi liderzy?", bądź czytaj poniżej

 

 

 

fot. Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland Mariusz Cieszewski CC BY - NC 2 0

POKAŻ STARSZE naciśnij SHIFT by załadować wszystko POKAŻ WSZYSTKIE

Partnerzy Szkoły Przywództwa 2018

 

Partner wspierający

Partner