Jak rozumieć warszawskie przemówienie Donalda Trumpa? Jakie skutki niesie ono dla Polski i Europy? Nasi eksperci opublikowali dwie opinie na temat przemówienia Trumpa na portalu Duel Amical.

Celem tego portalu, z którym Instytut Wolności nawiązał współpracę, jest animowanie debaty na ważne tematy i zderzanie ze sobą przeciwstawnych opinii. Po zapoznaniu się z artykułami czytelnik może wybrać, który z nich jest bardziej przekonujący. 

 

- W warszawskim przemówieniu Donald Trump spróbował wykorzystać panujące w Polsce nastroje antyniemieckie z nadzieją na odnalezienie sojusznika w ekonomicznej wojnie z Berlinem. Jednak dla Polski dołączenie do tego sporu byłoby nieopłacalne. - pisze Przemysław Antas.

 - Polska zawsze była bastionem zachodniej cywilizacji. Poprzez wybór jej stolicy - Warszawy - na miejsce wygłoszenia mowy, Donald Trump zaprezentował Polskę jako usosobienie wartości potrzebnych Zachodowi do przezwyciężenia przeciwności, które przed nią stoją - twierdzi w drugim artykule Nicholas Siekierski.

 


Zapraszamy do lektury artykułów na stronie Duel Amical: 

Trump's speech in Warsaw, as the Poles understood it


 Fot. PolandMFA, CC BY-NC 2.0

CC BY-NC 2.0

CC BY-NC 2.0

POKAŻ STARSZE naciśnij SHIFT by załadować wszystko POKAŻ WSZYSTKIE

Partnerzy Szkoły Przywództwa 2018

 

Partner wspierający

Partner