Jeśli chcą Państwo zaprosić eksperta Instytutu Wolności do udzielenia komentarza, udziału w programie, audycji, debacie, prosimy o kontakt na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Przemysław Antas

Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i podatków.

Radca prawny i doradca podatkowy. Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego, podatków i organizacji wymiaru sprawiedliwości. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów podatkowych oraz obsługi prawnej podmiotów gospodarczych. Wspomagał też wiele organizacji pozarządowych w procesie konsultacji społecznych nowych rozwiązań prawnych. Obecnie prowadzi własną kancelarię prawną, w przeszłości był menadżerem w międzynarodowej firmie konsultingowej, współprowadził także specjalistyczny portal o prawach własności intelektualnej. Interesuje się ekonomiczną analizą prawa, finansami publicznych, a także nowymi technikami zarządzania. Absolwent drugiej edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Współpracuje z Instytutem Wolności od 2016 r.

Wybrane publikacje i rozmowy: Fundusze europejskie mogą działać na zasadzie kija i marchewki, Siódma-Dziewiąta, Split payment, czyli co? Jak podzielona płatność ma działać w Polsce, TOK FM, 19 września 2017, Przedsiębiorca myli się tylko raz, Biuletyn Instytutu Wolności, luty 2017, Poland has much to lose as an ally in Trump 's trade war, Duel Amical, lipiec 2017

Kontakt:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Nicholas Siekierski

Ekspert ds. polityki amerykańskiej

Pochodzi z Redwood City w Kalifornii. Absolwent historii, informacji naukowej i bibliotekoznawstwa San Jose State University.

W latach 2008—2014 pracował jako archiwista w Bibliotece i Archiwum Instytutu Hoovera przy Uniwersytecie Stanforda gdzie zajmował się organizowaniem wystaw materiałów historycznych.  Doktorant Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk im. Tadeusza Manteuffla w Warszawie. Jego rozprawa doktorska nosi tytuł “Herbert Hoover and the American Relief Administration in Poland, 1919—1922.” (Herbert Hoover i Amerykańska Administracja Pomocy w Polsce w latach 1919—1922). Jest absolwentem drugiej edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Interesuje się amerykańską polityką, szczególnie ostatnimi wyborami prezydenckimi, a także uważnie śledzi zmiany zachodzące w kulturze i społeczeństwie Stanów Zjednoczonych i ich wpływ na Europę i Polskę.

Prowadzi blog: http://researchteacher.com/

Wybrane publikacje i rozmowy: Polski rząd nie ma dobrego systemu informowania po angielsku, Siódma 9. 28 listopada 2017,  President Trump's Speech and Poland's future role in the West, Duel Amical, 19 lipca 2017, Amerykanie przejrzeli na oczy, A propos, 4 maja 2017, Entuzjazm jest po stronie Trumpa, Polska The Times, 7 listopada 2016. Redaktor prowadzący Biuletynu Instytutu Wolności, numery: Dlaczego Amerykanie głosują na Trumpa, listopad 2016, Trump nie najlepszy dla świata, ale najlepszy dla Ameryki?, TOK FM, 9 września 2016, Czy powinniśmy bać się Trumpa, maj 2016.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Anna Ciuła

Ekspert ds. rynku pracy

Dyrektor Regionu CEE w Aldesa Polska, magister zarządzania (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). Posiada 8-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte na samodzielnych i kierowniczych stanowiskach w obszarach: HR (twardy i miękki), administracja, marketing i PR, w międzynarodowych korporacjach cechujących się rozproszoną strukturą i dużą zmiennością otoczenia. Doświadczony lider zarządzający ponad kilkunastoosobowymi, interdyscyplinarnymi zespołami, potrafiący budować dojrzałe relacje zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji.

Obszary specjalizacji i zainteresowań: zarządzanie ludźmi, zarządzanie talentami, zarządzanie procesami, (usprawnianie i optymalizacja procesów), zarządzanie projektami, zarządzanie zmianą, zarządzanie kryzysowe, planowanie strategiczne, pokolenie Y, rynek pracy, ekonomia.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Maciej Grubiński

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa

Absolwent ekonomii na University of Aberystwyth oraz polityki wywiadu i bezpieczeństwa międzynarodowego na King’s College London. Specjalizuje się w tematyce cyberprzestępczości oraz zagadnieniach związanych z wywiadem elektronicznym. Od 2010r. czynny instruktor Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Absolwent II edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności w 2016r. 

Codziennie dochodzi do wielu prób wyłudzenia danych, 2 stycznia 2017, Siódma 9, Ministerstwo Cyfryzacji powinno zostać, 14 listopada 2017, Siódma 9, Ministerstwo Cyfryzacji - technokratyczna twarz rządu Beaty Szydło, Biuletyn Instytutu Wolności, listopad 2017, Każdy bank da się okraść: czyli cyber(nie)bezpieczeństwo sektora finansowego, Biuletyn Instytutu Wolności, grudzień 2016, Brexit - gospodarkę czeka niepewność, Biuletyn Instytutu Wolności, czerwiec 2016.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Łukasz Chorchos 

Ekspert ds. szkolnictwa wyższego 

Asystent oraz absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Absolwent III edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności aktywnie angażujący się w jego działania. Potencjał, ale też problemy polskiej nauki i szkolnictwa wyższego znane są mu z autopsji. Redaktor Biuletynu Instytutu Wolności dotyczącego projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym: Jak Ustawa 2.0. zmieni polską naukę? - Biuletyn IW

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Maciej Piotrowski

Ekspert ds. Ukrainy

Publikował m.in. w czasopismach „Nowa Europa Wschodnia”, „Dzerkało Tyżnia”, „Almanach Ukraiński” i "Port Europa"; współpracował przy tłumaczeniu i opracowaniu książki "Ogień Majdanu" Fundacji Ośrodek Karta; Redaktor Biuletynu Instytutu Wolności, w tym numerów poświęconych Ukrainie: "Energetyka, infrastruktura, granica. Co łączy, a co dzieli Polaków i Ukraińców",  "Polska-Ukraina. Przejdźmy do konkretów",  "Donbas. Dlaczego doszło do eskalacji""Czy wojna w Donbasie może dobiec końca". Absolwent ukrainoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, tłumacz z języka ukraińskiego. 

Wybrane wystąpienia w mediach i publikacje: W relacjach z Ukrainą zaczynamy powoli wychodzić z impasu, Siódma 9, 15 grudnia 2017, Zakorkowana granica, Prawy do Lewego, Polsat News, maj 2017, Hromadske TV - telewizja rewolucji Port Europa, maj 2014, JOW-y po ukraińsku. Oligarchizacja, korupcja, biznes, Port Europa, wrzesień 2015.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czytaj więcej o naszych ekspertach

Partnerzy Szkoły Przywództwa 2018

 

Partner wspierający

Partner